Większość osób stara się możliwie najlepiej dbać o swoje zęby, jednakże mimo to niekiedy pojawiają się problemy z nimi związane. Problemem, z którym boryka się spora ilość osób jest nadwrażliwość zębów. To nieprzyjemna dolegliwość, która może znacząco utrudnić życie. Jak się objawia i w jaki sposób można sobie z nią poradzić?

Przyczyny i objawy nadwrażliwości

Objawem nadwrażliwości jest pojawianie się bólu w czasie spożywania różnych posiłków. Oczywiście dolegliwość nasila się zwłaszcza w czasie sięgania po zimne oraz gorące produkty. Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy? Sporo ludzi nie zdaje sobie sprawy z faktu, że ważne jest nie tylko to, by odpowiednio dbać o higienę jamy ustnej, ale również sposób w jaki się to robi. Niestety, wiele osób korzysta z twardych szczoteczek do zębów dodatkowo zbyt mocno naciskając na zęby w czasie szczotkowania, co może przynieść efekt w postaci nadwrażliwości. Kolejną możliwą przyczyną jest stosowanie past do zębów, które są niedostosowane do potrzeb osób z nadwrażliwością. Innym powodem występowania problemu może być tzw. zgrzytanie zębami, a także częste wymioty. Nadwrażliwość może powodować także obgryzanie paznokci oraz wkładanie do ust takich przedmiotów jak ołówek czy długopis.

Sposoby walki z nadwrażliwością

Najlepszym pomysłem w przypadku pojawienia się nadwrażliwości zębów jest wizyta u dentysty (mieszkając w Bytomiu warto go szukać przez frazę dentysta Bytom), ponieważ może on przeprowadzić zabiegi, które gwarantują pacjentowi natychmiastową ulgę. Są to między innymi:

– Fluoryzacja – zabieg, w czasie którego dentysta aplikuje na zęby specjalny lakier, dzięki któremu szkliwo staje się mocniejsze. Po pół roku warto ponownie wybrać się do specjalisty, by powtórzyć zabieg.

– Impregnacja – zabieg, w czasie którego stomatolog nakłada na zęby preparat, którego zadaniem jest zniwelowanie problemu nadwrażliwości.

– Stymulowanie mineralizacji – w czasie tego zabiegu dentysta zamyka kanaliki zębowe przy pomocy przeznaczonych do tego minerałów.

Pozbycie się problemu w czasie wizyty u dentysty jest dobrym pomysłem, ponieważ gwarantuje skuteczność i właściwie natychmiastową ulgę. Oczywiście warto wybrać się do sprawdzonego stomatologa, ponieważ można mieć wówczas pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony profesjonalnie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>