O piękne i proste zęby naszych pociech warto zadbać jak najwcześniej. Pamiętajmy, że piękny uśmiech, to zdrowy uśmiech. Co najmniej raz do roku, nasze dziecko powinien zobaczyć stomatolog. Łódź to miasto, w którym znajdziemy wiele dobrych gabinetów, specjalizujących się w leczeniu chorób zębów u dzieci. Aparaty ortodontyczne możemy podzielić na ruchome i stałe. Inny podział wyróżnia aparaty wewnątrzustne i zewnątrzustne. Aparaty zdejmowane są stosowane zwykle u dzieci i młodzieży. Osoby w tym wieku nie zakończyły jeszcze wzrostu. Płytkę aparatu można skorygować i naprowadzić na odpowiedni rozwój łuków zębowych. Dzięki temu jama ustna zyska nieco miejsca, a zęby nie będą ściśnięte. Wczesny okres rozwoju, to idealny czas, gdy aparat może ukształtować zęby dziecka. Aparaty ruchome mają także zastosowanie w terapii wad zgryzu u dorosłych. Zwykle zaleca się ich stosowanie jako uzupełnienie leczenia aparatem stałym. Aparat ruchomy ma w tej sytuacji za zadanie podtrzymanie efektu prostych zębów i zapobieganie nawrotowi wadliwego zgryzu. Wydaje się, że aparaty ruchome są bardziej komfortowe dla dzieci.

Dla naszych pociech, zwłaszcza w wieku szkolnym, wygląd ma dość duże znaczenie. Aparat zakładany na noc nie stanowi więc żadnego problemu. Z drugiej strony, czasami leczenie aparatem stałym jest konieczne. Warto słuchać rad, jakich udziela nam ortodonta czy stomatolog. Łódź posiada wiele dobrych gabinetów (dentysta-stomatolog.com), które doskonale radzą sobie z leczeniem wad zgryzu u dzieci. Aparaty stałe są zwykle dedykowane dla osób, u których wzrost już się zakończył. Leczenie tym rodzajem aparatu jest zdecydowanie bardziej skomplikowane i czasochłonne. Koszty związane z jego zakładaniem także są znacznie wyższe, niż w przypadku aparatu ruchomego. Leczenie ortodontyczne wymaga wiele cierpliwości, zarówno ze strony rodziców, jak i dziecka. Bez wątpienia droga do pięknego uśmiechu nie jest usłana różami. Duże koszty, liczne wizyty, możliwe komplikacje w trakcie leczenia – wysiłek z pewnością jest znaczny. Jednak wytrwałość zwykle się opłaca. Za kilkanaście lat nasze dziecko będzie mogło cieszyć się idealnym zgryzem. Piękne zęby to zdrowe zęby, dlatego warto o nie dbać już od najmłodszych lat. W kwestii wyboru aparatu, warto wziąć pod uwagę rady lekarza, który najlepiej zna się na wskazaniach i przeciwwskazaniach do stosowania konkretnych modeli.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>