Zdrowa, gładka i zadbana cera to bez wątpienia jeden z atrybutów zadbanej kobiety, pewnej siebie i swoich zalet. Warto zacząć o nią dbać w jak najmłodszym wieku, aby na starość cieszyć się efektami tej pielęgnacji pod postacią twarzy pozbawionej głębokich i licznych zmarszczek. Od czasu do czasu nie zaszkodzi również odwiedzić renomowany salon kosmetyczny w Katowicach (kliknij: https://swiaturody.com/katowice,kosmetyczka,9.html) oraz skorzystać z bogatej oferty zabiegów pielęgnacyjnych, które są w obecnych czasach łatwo dostępne i relatywnie niedrogie, aczkolwiek bardzo skuteczne i pomocne w walce z pierwszymi oznakami starzenia.

Jednym z najchętniej obecnie wykonywanych zabiegów odmładzających jest mikrodermabrazja. Istnieją dwa rodzaje tej metody – mikrodermabrazja diamentowa oraz mikrodermabrazja korundowa. W obu przypadkach kosmetyczka za pomocą specjalnie przygotowanej głowicy ściera martwy naskórek z powierzchni skóry pozostawiając cerę jaśniejszą, bardziej promienną i przede wszystkim gładszą. Jest to jeden z najskuteczniejszych, a jednocześnie najmniej inwazyjnych zabiegów pielęgnacyjnych na cerę, który mogą wykonywać nawet kobiety w ciąży i matki w okresie karmienia piersią. Podczas mikrodermabrazji żadne substancje szkodliwe nie przedostają się przez naskórek do skóry właściwej skąd mogą wędrować dalej do organizmu kobiety. Podczas złuszczania martwego naskórka za pomocą głowicy diamentowej lub też korundowej dochodzi jedynie do powierzchniowego "peelingu", który choć bardzo delikatny, daje niezwykłe efekty, które można zauważyć już po pierwszym zabiegu. Należy przy tym pamiętać, że mikrodermabrazja, choć jest metodą nieinwazyjną, wymaga odpowiedniej pielęgnacji cery po jej wykonaniu. Przede wszystkim należy bezwzględnie stosować krem z wysokim filtrem UVA i UVB, gdyż skóra jest wówczas szczególnie narażona na działanie promieni słonecznych, które nie tylko mogą zniweczyć skuteczność każdej mikrodermabrazji, ale również podrażnić bardzo delikatną wówczas skórę. Właśnie dlatego jakiekolwiek złuszczanie naskórka należy przeprowadzać jesienią lub zimą, kiedy pogoda jest w miarę stabilna, a słońce nie grzeje już tak mocno jak latem.

Zdrowa i promienna cera to marzenie każdej kobiety. Warto o nią dbać i poddawać zabiegom pielęgnacyjnym, a ona wówczas odpłaci się młodym i pięknym wyglądem przez wiele lat. Warto zacząć już teraz!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>